• Audio Art
  • Audio Art
  • Audio Art
  • Audio Art
  • Audio Art
  • Audio Art

Coton Fit&Beauty w Brzegu

4 i 5 czerwca w Coton Fit&Beauty zaprosił na dni otwarte. Można było zwiedzić klub, poćwiczyć na sprzęcie, wszystko dokładnie obejrzeć i o wszystko zapytać. Ten nowoczesny i zarazem elegancki Ośrodek ćwiczeń i rekreacji powstał w miejscowości Brzeg. W swojej ofercie ma salę fitness do zajęć grupowych, salę siłową, funkcjonalna z crossfit oraz szeroką gamę usług kosmetycznych. Właścicielka Klubu, Beata Kotowicz postawiła na miejsce, gdzie nie tylko można zadbać o sprawność fizyczną czy urodę. Coton Fit&Beauty ma być także miejscem spotkań rodzinnych czy przyjaciół oraz najnowocześniejszym tego typu obiektem w okolicy.

Do nagłośnienia sali Fitness i Spinning, zaproponowaliśmy zastosowanie głośników estradowych, mogących wytworzyć odpowiednie ciśnienie akustyczne i dynamikę, wymagane przy prowadzeniu zajęć fit. Za odtwarzanie niskich częstotliwości jest odpowiedzialny estradowy aktywny subwoofer 15” z wbudowanym wzmacniaczem. Zestawy głośnikowe dzięki swej konstrukcji zapewniają bardzo dobrą jakość odtwarzanego dźwięku, pozwalają uzyskać wysoki poziom głośności oraz ogromny zapas mocy. Do napędzenia głośników zastosowaliśmy profesjonalny trzykanałowy wzmacniacz mocy klasy D wbudowany w subwoofer. Jako źródło dźwięku został użyty odtwarzacz IMG CD-292USB z systemem Pitch control: +-8/=-16%, funkcją „seamless loop” – (możliwość uzyskania pętli bez słyszalnego przeskoku utworów) i pilotem. Urządzenie wyróżnia łatwa obsługa nawet przy słabym oświetleniu: wysokiej jakości gumowe przyciski z kolorowym podświetleniem. Dla instruktora przewidziano mikrofon nagłowny bezprzewodowy. Nadajnik do mikrofonu jest lekki z metalowym zapięciem do paska. Sam mikrofon jest przeznaczony do zastosowań fitness, posiada ergonomiczny kształt, lekką konstrukcję i dobrze trzyma się głowy. Do zmiksowania obu źródeł wykorzystaliśmy mikser z dużymi gałkami i niezależną regulacją barwy dźwięku.

System nagłośnienia został stworzony w oparciu o cyfrową matrycę 6×8. Obiekt podzieliliśmy na następujące strefy użytkowe:

1. Siłownia Piętro

2. Strefa Rowerów

3. Strefa wolnych ciężarów

4. Sauna + Relaks

5. Restauracja

6. Taras restauracyjny

7. Szatnie

Każdą ze stref zasiliła profesjonalna końcówka mocy AWMZ. Sterowanie głośnością i wyborem źródła dźwięku (możliwość odtwarzania różnej muzyki w poszczególnych strefach) odbywa się z poziomu komputera w recepcji poprzez przeglądarkę www. W strefie rowerowej został zamontowany panel przyłącza audio oraz sterowania głośnością tej strefy. Pozwoliło to na podłączenie indywidualnej muzyki w tej strefie, umożliwiając przeprowadzenie treningu personalnego. W recepcji został zainstalowany mikrofon pulpitowy z funkcją automatycznego wyciszenia tła muzycznego podczas nadawania komunikatu. Umożliwiło to nadawanie komunikatu do poszczególnych stref. Na zewnątrz obiektu (taras restauracyjny) zamontowaliśmy dwa zewnętrzne głośniki ukryte w donicach z kwiatami. Całość systemu jest funkcjonalna,skrojona wedle potrzeb właścicielki, łatwa w obsłudze i wizualnie wpasowana w ogólną aranżację.

Zainteresowany naszą ofertą? Zapraszamy do współpracy!