• Audio Art
  • Audio Art
  • Audio Art
  • Audio Art
  • Audio Art
  • Audio Art

Na czym polega instalacja kamer CCTV?

system telewizji przemysłowej

CCTV czyli closed circuit television, to angielski skrót oznaczający po prostu monitoring czy telewizję przemysłową. To cały układ, na który składa się rejestrowanie obrazu, magazynowanie i sterowanie nim.  System z reguły składa się z kamer, okablowania, serwera wideo, cyfrowego rejestratora i panelu sterowania, którym może być klawiatura, joysticki, aplikacja na telefonie lub program w komputerze. Ustawienie układu i jego zaawansowanie zależy od potrzeb klienta oraz  terenu objętego nadzorem video. Postęp technologiczny zminiaturyzował, ułatwił oraz zautomatyzował obsługę monitoringu wizyjnego.

Monitoring w domu – krok po kroku

Jedną z podstawowych funkcji kamer CCTV jest ochrona i bezpieczeństwo.  To dlatego kamery monitoringu montuje się na budynkach mieszkalnych, domach jedno- i wielorodzinnych, klatkach schodowych, garażach podziemnych i parkingach oraz innych częściach użytkowych. Kamery rejestrują bezpośrednie, otoczenie odstraszając intruzów i dokumentując wszystko to, co dzieje się w ciągu dnia i nocy zarówno wewnątrz budynku, jak i monitorując także ogród, podjazd, garaże – cokolwiek potrzeba. Nagrania z monitoringu dają pełną kontrolę nad terenem, a także niezbite dowody w przypadku incydentów, czy to kryminalnych, czy losowych.

Aby dobrze skonfigurować i trafić w potrzeby klienta, pierwszym krokiem powinna być konsultacja ze specjalistami od elektroniki i monitoringu. Pozwoli to poznać cele klienta oraz charakterystykę terenu, aby jak najlepiej zaprojektować sieć kamer. Inaczej konfiguruje się system w małym domu jednorodzinnym, inaczej monitoring przestrzeni wspólnej apartamentowca w mieście.

Możliwości są duże – jedyne co ogranicza, to budżet. Budowa sieci monitoringu opiera się na umieszczeniu i konfiguracji kamer, a także systemu rejestracji i odglądu. Możliwe jest to za pomocą aplikacji w telefonie, podłączenia do telewizora, przez internet lub tworząc całodobowe centrum dostępu i sterowania, jeśli kamery są ruchome lub działają tylko na czujnik, czyli nagrywają tylko w razie wykrycia ruchu. Ponadto, kamery mogą być częścią składową multimedialnego domu, uzupełniając inne sieci i systemy, także alarmowe czy związane z zarządzeniem budynkiem.

CCTV w firmie

Także przedsiębiorstwa chętnie korzystają z sieci kamer przemysłowych – fabryki, restauracje, punkty usługowe. Podobnie jak w przypadku kamer na użytek domowy, systemy nadzoru wizyjnego CCTV zapewniają bezpieczeństwo i pełną kontrolę nad terenem, zarówno w dzień, jak i w nocy. Ponadto, kamery w firmie mogą dać kontrolę nad przebiegiem pracy, chronić przed incydentami, być częścią inteligentnej sieci sterowania firmą. Dobrze skonfigurowany i zaprojektowany system telewizji przemysłowej, pomaga we wczesnej reakcji służb, w przypadku zintegrowania z systemem przeciwpożarowym, kontroli dostępu czy sieci alarmowej. Konfiguracja kamer CCTV z innymi elementami ochrony maksymalizuje bezpieczeństwo i ochronę w wybranym przedsiębiorstwie, zarówno przestrzeni biurowej, jak i przemysłowej na wewnątrz i na zewnątrz.

Zarówno w przypadku firmowego, jak i domowego monitoringu, istnieje wiele możliwości konfiguracji. Systemy kamer są łatwe w eksploatacji, dopasowywane do potrzeb klienta, a ich montaż nie jest skomplikowany. Warto zaufać specjalistom, którzy mają nowoczesne metody i doświadczenie.

Zainteresowany naszą ofertą? Zapraszamy do współpracy!